2015 İLKBAHAR-YAZ /FASHİON

         1970 LERE GERİ DÖNDÜK

1- 70 lerin bohem akımı son birkaç senedir geldi gelecek gibi olduysa da bu ilkbahar-yaza sıkı damgasını vuracak.

İtiraf etmeliyim ki çok sevdiğim Bohemian tarzının geri gelmesine en çok sevinenlerin başındayım. Neşeli görüntüsü,efil efil oluşu,dantel-örgü detayları ile elbiseler,etekler. bluzlar da sıkça göreceğiz.Pantolonlarda ise karışık desen,çiçekler,büyük puantiyeler İspanyol paça olarak bu sezonu neşelendirecek. Çok romantik olması ve en güzeli 7 den 70 herkesin rahatlıkla giyebilecek olması cazibesini artırıyor.

Gece kıyafetlerinde bile sıkça kendini göstererek Bohem rüzgarı estirecek. Çok romantik buluyorum bu tarzı.

2- Hiç vazgeçemediğimiz yaz-kış kullandığımız beyaz renk bu sezon baştan ayağa kullanılarak yazın favorisi olacak. Özellikle gözde olan dantel en çok beyazda kendini gösterecek. Etek,gömlek,elbise hatta pantolonlarda bile çok kullanılacak.

3-Eteği andıran kısa paçalı bol pantolonlarda gündüz için harika bir seçim olacak hemde çok rahat oluşunu çok sevdim.Denim,desenli,beyaz olanlar özellikle.

4-Gömleklerde klasik kesim,dik yakalı olanlar daha şık zamanlarda kullanılırken pötikare,çiçek desen,büyük puantiye olanlar daha çok doğa tonları yada şeker tonları ile biraz Retro biraz Bohem tarzlarda karşımıza çıkacak.

5-Her sene yaz kış kullanmaktan vaz geçmediğimiz Denim bu sezon artarak geldi.Gömlek,pantolon,elbise,çeket hatta elbiselerde de çok kullanılacak. Denim kumaştan yapılan her şeyi benim gibi çok sevenler yaşadı bu sezon.

Püskül trendi artarak devam edecek,etek,ceket detayları ve aksesuarlarda çok görülecek.

Maskülen pantolon-over size çeketleri de unutmayalım tabii.

2015 ilkbahar-yaz da yok yok farkındaysanız,çok geniş bir yelpazemiz var kim nasıl mutluysa öyle giyinebilecek.

Benim favorim ilk bohem tarzı tabi arkadan beyaz dantelden olan her şey ve kendimi bildim bileli her sezon kullandığım denim kumaştan ceket,gömlek,pantolon,şort olacak bu sezon.

Sibel İlkiz

 

Yorum Yapın

*Gerekli