Hakkımda

İlk kitabı ‘SİBEL’İN DÜNYASI’ ile 2006 yılında yazarlık hayatına başlayan Sibel İlkiz, ikinci kitabı ‘SENİ BABAMA SÖYLERİM’ le bu konudaki kararlılığını, sevgisini ve isteğini ortaya koymuştur. Zaman zaman dergilerde ve internet sitelerinde yazılar yazmaktadır.

 

Sosyal sorumluluk projelerinde faaliyet göstermekte ‘ Er-Do-Der ‘Erken doğan bebekleri kurtaralım derneğin de, erken doğan bebeklere destek vermek amaçlı aktif olarak çalışmaktadır.

 

Ayrıca Bahçelievler çocuk esirgeme yurdunda uzun seneler gönüllü annelik yapmıştır. 

İstanbul’da doğmuş olup, ilkokul ve ortaokulu İstanbul da, lisenin ilk senelerini Amerika da Carpinteria High School da okuyup, liseyi Türkiye de bitirmiş, ardından Londra da St.Godric’s ve Incbold School of Design da iç mimari okumuş ve 10 sene orda yaşamıştır.

 

 

Mücevher design, fashion design, pazarlama, emlak danışmanlığı yaptı ve borsada kendi portföyünü yönetti. Black White magazinde bir dönem aylık yazıları çıktı. Yazmak her zaman hayatının içindeydi.

 

Spor, bale ile hayatına 5 yaşında girmiş, yüzme de kurbağa sitilinde madalyaları olan bir çocuk yüzücüyken, tenis, su kayağı, dağ kayağı gibi sporları hayatından eksik etmemiştir. Amerika, Londra'nın yanı sıra üç sene Paris 'te yaşamış olup dünyanın bir çok ülkesine seyahatler etmiş bir dünya insanı olup, bu birikimleri, tatları hayatının her bölümüne yerleştirmiştir.

 

Son derece duygusal bir yapıya sahip olduğundan en çok yazarak kendini  ifade edebildiğine inanaraktan, gene küçük yaşlarda başladığı düz yazı ve şiirlerini paylaşmaktan büyük keyif aldığını belirten Sibel İlkiz , hayatın ona açtığı kapılardan heyecanla, paylaşarak yürümeye devam etmektedir.

 

‘’Şiir yazarken ruhumu ve kalbimi kağıda  koyarım,

 

Anlayan anlar, anlamayanlar için üzgünüm!!! Sibel İlkiz 

 

Yeni şeyler yapmayı, öğrenmeyi çok seviyorum. Bununla ilgili olarak ise; Sakm (Sadri Alışık Kültür Merkezi) de, oyunculuk ve kişisel gelişim, Bilkent Üniversitesi'nde New York Film Ekolü okudum. Fransız Kültür'de Fransızca dersi aldım, şimdi ise hoby olarak latin dersi alıyorum.

 

 Ve devam hayata diyorum…''