YENİ YILA GİRERKEN

2014Bir yıla veda ederken ve yeni bir yılı karşılarken yapılacak gözden geçirme daha geniş, çerçevesi daha kapsamlı ve yararı daha büyük olmalıdır. Bu gözden geçirme, alınacak dersleri ve ibretleri masaya döküp kendimizle yüzleşmemiz, temiz bir sayfa açarak yola devam etmemiz için süper bir fırsattır.

Hatasız kul olmaz. Yeter ki hatalardan ders alınıp tekrarlanmasın.

Yeni umutlarla başlamalı yeni yıla, güzel hayaller olmalı rengârenk. Hayaller olmasa temel olmaz, temel olmazsa inşaat olmaz.Sadece hayatımızda ne olmasını istiyorsak onun hayalini kurmalı genelde istemediğimiz, sinir olduğumuz olaylarla kafamızı meşgul etmekten vazgeçmeli.

Evet istemeden hayatımızdan gidenler oldu, çok üzüldük çok özledik, acılı çoklarımız oldu 2013 de.

Anevrizma denilen bir hastalıkla tanıştım, çok şanslıydım ki patlamadan fark edilip müdahale edile bilindi. Benim gibibaşka bir arkadaşımda aynı ameliyatı geçirip kurtuldu. Allaha her gün ne kadar şükür etsem azdır. Demek ki acılı çoklar gibi, güzel çoklar da oldu.

Hayat böyle işte üzülüyorsun, seviniyorsun, kaybediyorsun, kazanıyorsun harra hurra devam ediyor.

Seviyor seviliyorsun, terk ediyorsun terkediliyorsun. Bir bakmışsın aşk dediğin, en sevdiğim dediğin yabancı olarak karşından geçiyor. Eskiden olsa miden ağrır, ağzın kurur gibi gibi karmaşık duygu patlaması yaşanmışken ’ şimdi zaman denilen o en sihirli ilaç’ sayesinde iki yabancı başınızı merhaba gibisinden sallayıp, dudak kenarında hafif bir gülümseme ile yola devam edile biliniyor.

Ben derim ki 2014 e aklımızı, kalbimizi ve düşüncelerimizi yenileyerek, temizleyerek girelim.Geçmişte başarısızlık olmuşsa herhangi bir olayda bunu yeniden ve daha zekice başlamak için bir fırsat olarak niye kullanmayalım. Bu fırsat kaçmaz.

Geçmiş geçmiştir arkaya değil önümüze bakıp şimdi de kalmak en doğrusu.

Yeni senede kendimizi ve başkalarını yargılamaktan vazgeçip, yeni imtihanlar açmayalım. Büyük lokma yiyelim ama büyük konuşmayalım. Genelde neyi büyük konuştuysak hop diye karşımıza gelmedi mi?

Önce kendimizi olduğumuz gibi kabul edip sevelim. Unutmayın taklit bir elma olacağınıza hakiki armut olarak kalın. Neticede armutta çok lezzetli ve güzel bir meyvedir.Kendin olmak çok keyifli bilginize..

Affetmeli; kırgınlık, kızgınlık, öfke kendine ya da başkasına fark etmez affet kalbinden.

Spor yapmak,sağlıklı beslenmek,güzel kitaplar okumak, hobiler edinmek boş zamanlar için harika bir başlangıç olur derim.

Başkalarına yardım etmekten, paylaşmaktan vazgeçmeyin. Hayat paylaştıkça güzel.

Tüm insanların yüreğinde çokça sevgi hissedeceği, hüzünlerinizin dostluklarla silineceği, ümitlerinizin hiç bitmeyeceği, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yılı sevdiklerinizle birlikte geçirmeniz dileğiyle. 2014 yılı size sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirsin. Ve de Aşk tabi.

Son olarak; küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenmek çok zevkli Winktavsiye edilir.

 

MUTLU YILLAR…

Sibel İLKİZ

www.sibelilkiz.com

Yorum Yapın

*Gerekli